GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 9636482
*
nr 963 6482
Skål
Keramik, 1940-tal, diameter: 39 cm, höjd: 19 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 18:04:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 17:56:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05
-
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:05
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
*
Skål
nr 963 6482
Skål
Keramik, 1940-tal, diameter: 39 cm, höjd: 19 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/5 17:56:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05 -
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:05 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16